مطالب علمی

?What is The PWC


"Paragliding World Cup"

بالاترین سطح از مسابقات که در سطح دنیا برگزار میگردد "مسابقات جهانی پاراگلایدینگ" نامیده میشود، که توسط FAI/CIVL اداره نمی گردد.
بدین معنی که تمامی قوانین در مسابقات جهانی پاراگلایدینگ (PWC)مستقل از قوانین FAI میباشد، بطور مثال مراحل و پروسه تاییدیه بالها برای پرواز در مسابقات، بطوریکه FAI تایید مینماید که بالهای با کلاس سریال ( EN A , B , C , D) در مسابقات شرکت نمایند در حالیکه PWC این تاییدیه را قبول ندارد.

 

?What is The FAI

"Federation Aeronautique Internationale"

"فدراسیون بین المللی هوایی" یک مجموعه مردمی که مدیریت و اداره ورزشهای هوایی بین المللی را برعهده دارد، منشعب به چند زیر مجموعه میباشد که CIVL یکی از آنهاست.

 

?FAI Sector

"قطاع FAI"

یک سیلندر در اطراف Turn Point با شعاع 400 متر را "قطاع FAI" گویند.

برای پذیرش و قبول ثبت مسیر پروازی هر خلبان در مسابقه، خلبان میبایست حداقل با یک نقطه گذر (Track Log Point)از درون این قطاع عبور کرده و یا اینکه بطور متناوب دارای دو نقطه گذر (Track Log Point) باشد، که اگر این دو نقطه را توسط خطی بهم وصل نماییم ، آن خط FAI Sector را قطع نماید.

 

?CIVL

"Commission Internationale de Vol Libre"

این کمیته یک زیر مجموعه از FAI برای مدیریت و اداره پروازهای آزاد (Free Flight) میباشد.

Vol Libre in french= Free Flight

 

?Section 7b

این یک قسمت از کتابچه رسمی قوانین برای مسابقات پاراگلایدر میباشد ، که میتوان آن را در آدرس زیر یافت و دانلود کرد:

www.fai.org/hang-gliding/documents

 

?Cat. 1 events

این نوع مسابقات بزرگترین نوع مسابقات فراملی مانند مسابقات جهانی (World Championships)، مسابقات اروپایی (European Championships)، مسابقات آمریکایی (Pan American Championships) و همینطور مسابقات آسیایی (Asian Championships) میباشد.

 

?Cat.2 events

این نوع مسابقات، مسابقات آزاد ملی و منطقه ای میباشند، بدین معنی که این نوع مسابقات بر اساس قوانین CIVL  اداره و برگزار میگردند، و هر خلبانی که دارای گواهینامه FAI باشد میتواند در آن شرکت نماید. و تعداد مشخصی از خلبانان غیر بومی ،شرایط مناسب برای آنان فراهم گردیده تا بتوانند در این نوع مسابقات شرکت نمایند.

 

?Local Rules

"قوانین محلی"

تلاش برگزارکنندگان برای توضیح قوانین CIVL میباشد. چنانچه در قوانین محلی با قوانین CIVL  تفاوت وجود داشته باشد، بایستی لیستی از آن تهیه گردد و قبل از شروع مسابقه ، برگزار کنندگان مسابقه مطمئن گردند تا این لیست (قوانین محلی)در اختیار همه و عموم قرار گیرد.

 

?Open events

"مسابقات آزاد"

در مسابقات آزاد به تمام خلبانان از تمام ملیتها اجازه ورود و حضور در مسابقه داده میشود حتی اگر مسابقه ملی باشد.بر اساس مسابقات CIVL ؛بایستی تعدادی جای مشخص برای خلبانان غیر بومی در نظر گرفته شود تا بتوانند در مسابقات آزاد (Open) حضور یابند، ضمن اینکه زبان رسمی در این نوع مسابقات زبان انگلیسی میباشد.

 

?Open Class

"بالهای کلاس آزاد"

بالهای کلاس آزاد شامل بالهایی است که الزاما ممکن است تاییدیه نهایی شرکت های استاندارد (EN) را نداشته باشند بر خلاف بالهای سریال و دارای تاییدیه (EN A,B,C,D).

این نوع بالها ممکن است دارای سریال تولید خوبی باشند ولی میتوانند همچنان از نوع Prototype باشند. FAI دارای قوانینی است که بالهای کلاس آزاد میبایستی از آن قوانین تبعیت نمایند و اما بطور معمول همه یکرنگند.

 

?Serial Class

"بالهای کلاس سریال"

این نوع بالها، بالهایی هستند که در یک محدوده عمومی قرار گرفته اند و دارای تاییدیه در ارزیابی شرکت های استاندارد EN  ، LTF  و یا کمتر میباشند. بالهای مسابقه ای اساسا دارای رتبه بالهای کلاس سریال برای خلبانانی که با بالهای کلاس سریال پرواز می کنند میباشند.

 

?  Level 1 , 2 , 3


با توجه به شرایط جوی و هوای نامطلوب و در حال تغییر در هنگام اجرای تسک در مسابقات، safety Director (مدیر امنیتی مسابقه) با خلبانای که در مسابقه حضور داشته و در حال برگزاری تسک هستند با رادیو ارتباط برقرار کرده و صحبت نماید تا از درجه خطر شرایط جوی برای پرواز و تسک مطلع گردد تا تصمیم بگیرد که آیا تسک بنا بر دلایل امنیتی نیاز به متوقف شدن دارد و یا خیر؟از این رو بسیار مهم است که در رادیو و بر روی فرکانس امنیتی (Safety Frequency) کلمه "Cancel" بیان و توسط خلبانان شنیده نشود مگر آنکه واقعا تسک پروازی کنسل شده باشد. لذا از اینرو سیستم "Level" تا آنجائیکه مشخص است توسط "Xavier Murillo" ابداع و بشکل عمومی ارائه و مورد استفاده قرار گرفت.
هنگام استفاده از این سیستم، خلبان باید اعلام نماید که شرایط جوی و هوا "Level 2" , "Level 1" و یا "Level 3" میباشد.
بدین معنی که:

"Level 1" کاملا حالت عادی است.
"Level 2" شرایط قابل بحث و گفتگو و چالش برانگیز است.
"Level 3" خیلی ساده خطرناک و غیر قابل پرواز است.


از اینرو مدیر امنیتی مسابقه از برای متوقف کردن تسک مسابقه و اعلام آن به خلبانان مسابقه از این گزارشها بعنوان بخشی از مبنای تصمیم گیری خود استفاده مینماید.

? Cancelling a Task

چنانچه شرایط جوی و هوا در حین اجرای تسک پروازی خطرناک باشد، مدیر تسک (Task Director) انتخاب مینماید که "تسک پروازی را متوقف نماید".

از طرفی دیگر چنانچه هیچ یک از خلبانان در لحظه متوقف کردن تسک در Goal نباشد، تسک عموما کنسل میگردد.

یک تسک کنسل شده هیچگونه امتیازی در مسابقه ندارد

? Safety Briefing

بسیاری از برگزارکنندگان مسابقه یک جلسه توجیهی برای اصول امنیت در پرواز قبل از اولین تسک ترتیب میدهند. اهم موارد عبارتند از محدودیت در فضای پرواز, رویه های بروز حوادث, خطرات محلی, استفاده از رادیو، قوانین هدف(Goal Rules)، قوانین نوبت در لانچ و موارد دیگری که بطور کلی دارای اهمیت میباشند.

عدم حضور در جلسات توجیهی امنیت در پرواز ممکن است باعث محرومیت در مسابقه گردد.

 

 

 

تماس و پشتیبانی

مدیریت آموزشگاه
09121908518

  تماس

عضویت در خبرنامه

از فروشهای ویژه و تخفیفات در ایمیل خود مطلع شوید

سیروس را دنبال کنید:

با ما همراه باشید

 

ما در هر لحظه آماده دریافت نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده شما عزیزان می باشیم.

  ارسال پیام

 

Nikafzar