مطالب علمی

 

دلیلی که ما دوره SIV را برگذار میکنیم اینست که خلبانان احساس راحتی بیشتری در هوا داشته و همچنین حس اعتماد به توانائهایشان را ، در کنترل وسیله پروازی خود بدست بیاورند. بعلاوه, کاری که SIV انجام میدهد اینست که, زمانیکه شما در یک منطقه ترمیک پرواز میکنید یا یک پرواز مسافت را تجربه میکنید جلوی این ترس و افکار منفی را که هر لحظه ممکن است چیزی باعث بهم ریختگی در بال شده و یا کنترل آن ، از دست شما خارج شود را بگیرد.

SIV درک بهتری از پرواز به شما میدهد, در نتیجه زمانیکه بهم ریختگی در بال شما اتفاق میافتد قادر خواهید بود آن را کنترل کرده و فکر خود را تنها به یافتن مکانهائی که نیروی Lift در آنجا وجود داشته یا دیگر خلبانان در آن مکان حضور دارند معطوف نمائید. از اینرو پرواز شما بیشتر بصورت غریزی و با استرس کمتر که باعث پائین آمدن مصرف قند در مغز نیز خواهد شد انجام میگیرد. این امر باعث میشود که شما ، پروازی طولانی و با آرامش را تجربه کنید.

برای نتیجه گرفتن از یک دوره SIV , بطور نرمال خلبان با حداقل 10 ساعت پرواز و یا گذران 40-50 سورت پرواز را برای دوره پیشنهاد میکنیم. در واقع اگر خلبان ساعت پروازی کمتری را داشته باشد, دوره ما آسانتر و تفریحی تر برگزار خواهد شد. خلبانان مثل یک پارچه سفید میباشند, تشنه یادگیری بوده و به فرامین داده شده بدرستی پاسخ داده و عمل میکنند. هر چه تجربه خلبان بیشتر میشود عکس العملها غریزی شده ( که میتواند درست و یا حتی غلط باشد) و به فرامین مربی کمتر گوش میدهد.

در مجموع ،این مقوله به چارچوب فکری و آموزشی شما مربوط میشود،به جائیکه حضور دارید( توسط چه کسی و چه مقدار آموزش دیدید ؛ استعداد و دقت عمل شما در حین پرواز و بکارگیری اطلاعات و آموزش های پروازی و حتی چقدر این آموزش ها صحیح و عمیق و یا برعکس انجام گرفته است).

اگر شما واقعا میخواهید که آنرا فرا بگیرید و از آن لذت ببرید پس آنرا انجام دهید. اگر شما راجع به آن مطمئن نیستید و واقعا نگران و بیمناک هستید بنابراین ارزش ندارد که خودتان را آزار دهید. گرچه بدرستی نیز تاکنون اجرا و انجام شده, همه دوره های مربوط به SIV برای بالا بردن سطح اطمینان شما در حین پروازتان طراحی شده است.

من آموزش دوره SIV را از سال 1383 و همچنین آموزش آکروباسی را از سال 1385 شروع کرده و مانورهای تک تک هنرجوها را ثبت ( بیش از 1500 سورت پرواز SIV و Acro در خارج از کشور ایران ) و نگهداری کرده ام. بطور متوسط ما سالانه 25-40 هنرجو در طی 4 مرحله سفر به کشور ترکیه ساحل اولودنیز داریم. از این تعداد حدود 10% بدلیل نیازدر حین تمرینات و یا بدلیل اینکه ارتفاع کمی داشته اند و نتوانسته اند خود را به ساحل برسانند، از چتر کمکی استفاده میکنند.

از نظر مربیان SIV ، افتادن هنرجو در آب یک اشکال یا نقص در کاربحساب میاید ولی واقعا اینطور نیست. بدلیل آنکه از لحاظ فنی اشخاصی که برای گذراندن این دوره های خاص به ما مراجعه مینمایند میتوانند به 3 روش و هدف دوره را طی نمایند که عبارتند از :

1- Demonstration :در این نوع ، هدف شبیه سازی موقعیت های ناپایدار در حین پرواز و اصطلاحا  Simulation و در نتیجه فقط و فقط Demo کردن و نمایش اولیه این شرایط است که زیاد موثر نمیباشد، که این روش بدلایل متفاوتی رخ میدهد بمانند وقت کم ، ارتفاع کم در روی سطح آب و ....و معطوف به پرواز کمتر از 10 پرواز میباشد.

2-  Learning : در این نوع ، هدف یادگیری مرحله به مرحله و درک صحیح از انجام کارها بر روی سطح آب میباشد که معطوف به تعداد و یا روز پروازی نمی باشد.

3- Mastering : در این نوع ، هدف علاوه بر یادگیری ، علاوه بر یادگیری و درک صحیح از انجام هر کار ، به پیشرفت عمیق تر و اجرای زیباتر و کامل تر این مانورها نیز میانجامد و در نتیجه درصد خطای خلبان به صفر نزدیک میگردد.

بنابراین زمانیکه شما یک دوره و یک مربی را انتخاب میکنید این نکته بسیارمهم است که از لحاظ روحی بتوانید ارتیاط خوبی با آنها برقرار کرده و متقابلا آنها نیز بتوانند نیازهای شما را بدرستی درک کنند.

اگر انتخاب کردید که دوره SIV را بگذرانید, اطمینان حاصل کنید که این دوره توسط یک مربی کار آزموده ،متخصص و با تجربه بهمراه تجهیزات مناسب انجام شده و کار را بر روی آب با حضورکلیه امکانات ایمنی و قایق نجات اجرا میکنید.

مربیان و راهنمایانی مثل خود من, همگی سخت کوشیده و با جدیت کار کرده ایم و از اینکه در این موقعیت قرار داشته و این وظیفه را بر عهده داریم احساس افتخار میکنیم.

ما همیشه در دسترس شما قرار داریم، بنابراین تردید نکنید که نزد ما آمده و هر سئوالی را که به امنیت و پیشرفت شما در زمینه پاراگلایدینگ کمک میکند را بپرسید.

 

 

 

 

 

 

 

تماس و پشتیبانی

مدیریت آموزشگاه
09121908518

  تماس

عضویت در خبرنامه

از فروشهای ویژه و تخفیفات در ایمیل خود مطلع شوید

سیروس را دنبال کنید:

با ما همراه باشید

 

ما در هر لحظه آماده دریافت نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده شما عزیزان می باشیم.

  ارسال پیام

 

Nikafzar