مطالب علمی

 

فهرست مانورها (Maneuvers )

 

توضیحات مربوط به مانورهای زیر , نگرش نویسنده از چگونگی انجام این مانورهاست . امکان دارد من ( نویسنده ) اشتباه کرده باشم ! چنانچه درصورت اجرای این مانورها هرگونه حادثه ای برایتان رخ دهد من ( نویسنده ) هیچگونه مسئولیتی را نمی پذیرم . چنانچه واقعا می خواهید انها را انجام داده و امتحان نمائید , فقط هنگامی اینکار را انجام دهید که حداقل 500 متر از سطح آب ارتفاع داشته باشید !  زمان لازم برای وارد شدن به مانور , زمان لازم برای ادامه و ابقاء مانور , زمان لازم برای خارج شدن از مانور و جبران اشتباهات احتمالی این مانورها را برای بار اول روی خشکی انجام ندهید . همچنین , هیچگاه این مانورها را بدون نظارت کسی که مانورها را به هنگام عملیاتتان تحت کنترل دارد انجام ندهید . تماس رادیویی داشته باشید , وغیره , وغیره بطور خلاصه : احساس مسئولیت کنید ! اما لذت ببرید!

فهرست مانورها ( از کاملا آسان تا بسیار مشکل )

Shrimp / Horseshoe

Full Stall

Spin

Backward Flight / Tail Slide

SAT

Wing Over

Asymmetric Spiral

Ground Spiral

Looping / Inversion

Dynamic Full Stall

Asymmetric (Dynamic) SAT

Helicopter

Twister

Coconut Spin

Mc Twist

Misty Flip / Ass Chopper

Rhythmic SAT (SAT 2 Tumbling)

Tumbling


فهرست مانورهای گروهی:

Down Plane

Renegades Hang-over

Synchro Spiral

Ground Synchro Spiral

Molineti

Horseshoe / Shrimp

شرح :

هنگام انجام این مانور, گلایدر شبیه نعل اسب ویا میگو بنظر میرسد. وقتیکه شما ( خلبان ) به گلایدر بالای سرتان نگاه میکنید, شکل U مانند دارد.گوشه بالها به طرف جلو میایند.

اجرای مانور( وارد شدن ):

به بالا به لبه حمله ( Leading Edge ) گلایدرتان نگاه کنید, به سلهای میانی نگاه کنید, و مسیر داخلی ترین لاینهای A را تا رایزر A دنبال نمائید. برکها را به حالت آزاد در دستتان قرار بدهید و سپس تا آنجا که دستتان بالا میرود , داخلی ترین لاینهای A را بگیرید. به آرامی پایین بکشید. اکنون دو تا از سلهای داخلی جمع شده و گوشه های بال ( wing tips ) به سمت جلو حرکت کرده و به هم میرسند. به محض اینکه گوشه های دو سر بال در جلو به هم میرسند , پایین کشیدن لاینهای A را متوقف نمائید .اکنون شما در حال انجام مانور Horseshoe میباشید.

اتمام مانور ( خارج شدن ) :

لاینهای داخلی را رها کرده و اجازه دهید لاینها به حالت اولیه پروازی برگشته و در این هنگام بطور اتوماتیک گلایدر به وضعیت عادی برمیگردد. اگر چنین نشد , هر دو برک را با هم بطور آرام بحدی پایین بکشید که بال به حالت اولیه پروازی خود برگردد.

هشدار خطر !

هنگامیکه لاینهای میانی A را خیلی سریع پایین بکشید , ممکن است گوشه های بال شما آنقدر سریع بهم برسند که توی همدیگر گیرکنند. من هرگز اینرا ندیده ام و نه تجربه کرده ام , اما میتوانم آنرا تصور نمایم. پس مراقب باشید و به هنگام اجرای این مانور, لاینهای ذکر شده را ناگهانی نکشید. بهرحال ,چنانچه این مسئله اتفاق افتاد ,گلایدر را وارد Full Stall نمائید تا دوباره به وضعیت عادی و نرمال پروازی برگردد.

ویدئو :

هنوز این مانور را روی نوار ویدئویی پیاده نکرده ایم .

Full Stall

شرح :

من این مانور را Ctrl+Alt+Del یا Reset مینامم. در پایین صندلی گلایدرتان , دو دگمه هست که باید آنها را فشار دهید تا گلایدر به وضعیت اولیه برگردد .هر گاه گلایدرتان Cravat شد و نتوانستید با کشیدن چند تا از لاینها ویا با بهم ریختگی نیمی ازبالتان ( Collapse ) مشکلتان را رفع نمائید و خلاص شوید, از مانور Full Stall برای حل مشکل استفاده کنید ( اما البته فقط در صورتیکه ارتفاع کافی برای عکس العمل داشته باشید ). گاهی گلایدر کراوات شده ای به خوبی به پرواز خود ادامه میدهد , بنابراین چنانچه بتوانید آنرا فرود بیاورید نیازی به Full Stall نیست.

اجرای مانور( وارد شدن ):

ابتدا اطمینان پیدا کنید که صاف و مستقیم در هارنس نشسته اید , پاهایتان را به زیر هارنس برده و سعی کنید در طول مانور همانطور بمانند. آماده!؟

هر دو برکها نرم و آرام و یکنواخت پائین بکشید. یا هر دو برکها را سریع پائین بکشید تا اینکه دستهایتان صاف شده و زیر هارنس قفل شوند و یا اینکه برکها را تا نزدیکی نقطه استال پائین بکشید ( سرعت گلایدرتان را تا Min Speed نزدیک کنید ) و سپس برکها را پائین بکشید تا دستهایتان صاف شوند .در این هنگام گلایدر جمع شده و کم کم مانند زیر پوش مادربزرگتان بنظر میرسد. " نترسید " تمام مدت با اطمینان دستهایتان را در حالت قفل شده وبرکها را پائین نگه دارید. به محض اینکه گلایدرحالت Full Stall به خود گرفت, آنرا در این حالت حفظ کنید !!!!!!! یی ها ها ها !!!!!

اتمام مانور ( خارج شدن ) :

در حالت Full Stall به گلایدرتان نگاه کنید. هنگامیکه دیگر ثابت هستید و تاب نمی خورید, و گلایدر کمی در جلوی شما قراردارد ,برکها را به میزان 30% رها کنید. گلایدر را کنترل نمائید و برکها را به تمامی رها نمائید. حال حرکت ناگهانی و شیرجه گلایدر را کنترل کنید ( اما زیاده از حد برک نگیرید , بگذارید پرواز نماید , اکنون گلایدر نیاز به سرعت گرفتن دارد , فقط نگذارید ناگهان شیرجه نماید , 45 درجه خوب است ).

بهترین راه این است که گلایدر را بمدت دویا چند ثانیه درحالت Full Stall حفظ کنید تا حالتتان ثابت شود و دیگر تاب نخورید. اما راه سریعتری نیز هست: اکثر گلایدرها درست زمانیکه وارد حالت Full Stall میشوند به مدت کوتاهی در جلوی تان قرار میگیرند. چنانچه شما بلافاصله در این زمان کوتاه, برگشت به وضعیت عادی را انجام دهید ,میتوانید در ثانیه های میانی بعد از اجرای این مانور آنرا به اتمام برسانید. حسن بزرگ اینکار این است که ارتفاع کمتری در این مانور از دست میدهید.

هشدار خطر !

هنگامیکه در وضعیت Full Stall وارد میشوید , بدلیل تکانه حرکتتان ( Momentum ) به جلو تاب میخورید. گلایدرسریعتر از شما متوقف میشود, بنابراین در ابتدای مانور Full Stall , گلایدر پشت سر شما خواهد بود .هرگز و ابدا زمانیکه گلایدر در پشت سر شماست برکها را رها نکنید!

تصورش را بکنید که چه اتفاقی میافتد : شما برکها را رها میکنید گلایدر دوباره شروع به پرواز مینماید و میخواهد سرعت بگیرد.

گلایدر با تکانی شدید به جلو حرکت میکند و در همین زمان, شما به عقب و به زیر و پشت گلایدرتان تاب میخورید. بدلیل آنکه گلایدر حرکت ناگهانی و موجی شکل به سمت جلو و شما هم تکانه حرکتی رو به عقب ( Backward Momentum ) دارید, گلایدر به زیر شما خواهد رفت و شما به عقب تاب خورده و بالای گلایدر میروید. در لحظه ای میان انرژی ناگهانی و موجی شکل و انرژی نوسان تعادل برقرار میشود و شما سقوط خواهید کرد, شاید حتی توی گلایدرتان! این را اصطلاحا

کادو پیچ ( Gift - Wrap ) میگویند, اما به شما اطمینان میدهم که این اصلا هدیه خوبی برای فرستادن به مادرتان نیست. گاهی قفل نگه داشتن دستهایتان در پائین بسیار مشکل است و ممکن است یک دست بالا بیاید. در صورتیکه چنین اتفاقی افتاد ,فورا آن دست را دوباره پائین بکشید. چنانچه این کار را با سرعت کافی انجام ندهید, احتمالا گلایدر با سرعت زیادی Spin شده و شما هم Twist خواهید شد. هر چه سریعتر از مانور Full Stall خارج شده و اجازه بدهید تا گلایدرتان به وضعیت نرمال برگشته و شروع به پرواز نماید. اگر وارد مانور و حرکت Spiral شدید, فورا چتر کمکی خود را بکشید و باز کنید. اگر مستقیم و یکنواخت ( Straight and Level) پرواز میکند, Twist را با حرکت دادن پاها باز کنید و یا اینکه رایزرها را از محل پیچ خوردگی

و بالای Twist بگیرید و به بیرون فشار دهید. اگر گلایدر اصلا پرواز نمیکند ویا با سرعت Spin کرده و می چرخد, احتمالا بیش از دو بار پیچ خورده اید و برکهایتان دیگر درست کار نمی کنند و شما در وضعیت Full Stall باقی میمانید. خب حالا چی ( So Now What ) ؟؟؟؟؟ چتر کمکی تان را بکشید !!!!!!!!!

ضمنا , مگر نه اینکه من قبل از هر توضیح و شرحی گفته بودم که " مسئولیت همه چیز به عهده خودتان میباشد ؟؟!! "

تماس و پشتیبانی

مدیریت آموزشگاه
09121908518

  تماس

عضویت در خبرنامه

از فروشهای ویژه و تخفیفات در ایمیل خود مطلع شوید

سیروس را دنبال کنید:

با ما همراه باشید

 

ما در هر لحظه آماده دریافت نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده شما عزیزان می باشیم.

  ارسال پیام

 

Nikafzar