مطالب علمی

 

 

http://www.vimeo.com/8682513

انقلاب نخستین نمونه ی بال های دو لاینی BBHPP

"گلایدر های چارلز و راس به وضوح از بقیه بهتر بودند" استیو اترینگتون خلبان PWC

"تقویت climb and drag فوق العاده بود. Passive stability و تاثیر آن روی توانایی بر بالا نگه داشتن سرعت در توربولانس فوق العاده بود" ادریان توماس خلبان PWC

"ازین بهتر نمی شد" زاویر موریلو سازمان PWC

تعریف و تمجید های همکاران ما در آن لحظات آنقدر زیاد بود که ما را خجالت زده کرد. قاعدتا ما ازین تشویق ها خوشحال شدیم. این ساپورت ها و و تشویق ها به ما انگیزه داد تا با شورو شوق جدیدی روند توسعه را ادامه دهیم.

دو BBHPP اوزون اولين كساني بودند كه در سوژرفاينال با شتاب زياد در توربولانس به پايان رسيدند. اين دو بال با

Glide improvement in micro terms"" و تفاوت چشمگيرشان با ساير شركت كنندگان نشان دادند كه برتري سرعت اين بال از "full point of extra glide performance" بيشتر است.

بال BBHPP پاراگلایدر دو لاینی بسیار کارامدی است. طراحی این پارا گلایدر از طریق کم کردن مقدار لاین درگ (به مقدار موثر) و در عین حال تقویت profile بال برای داشتن شکل بهتر هنگام شتاب، پیشرفت قابل توجهیست که دلالت نه تنها بر توصعه ی طراحی یک پاراگلایدر، بلکه دلالت بر تولید نسل جدیدی از پاراگلایدر است.

گرچه میدانیم که همیشه مهارت خلبان و البته اندکی شانس است که در مسابقات پاراگلایدر اهمیت دارد، این حقیقت که هیچ بال دیگری در مسابقه نتوانست با دو بال BBHPP دو لاینی رقابت کند بحث های جنجال برانگیزی را در زمینه ی آینده ی طراحی بال برای مسابقات open class و برای استفاده ی عمومی به راه انداخت. در واقع BBHPP موجب ایجاد بحث بر روی تعریف اولیه ی پاراگلایدر شد.

تیم طراحی و تست اوزون پیش از فرستادن BBHPP به سوپرفاینال PWC تصمیمی منطقی گرفت: در تقویت profile و لبه ی حمله هیچ سازهی بنیادی دیگری اضافه نشد و كربن انعطاف پذير بود و صفت نشده بود، درست مثل بقیه ی طراحی ها. حالا BBHPP نيازمند تست بارگذاري بود.

همانقدر که بحث طراحی BBHPP جدی است این فلسفه ی ما هم جدیست: ما در اوزون خودمان را جدی نمیگیریم ولی در عین حال بیشتر وقت و زندگیمان را به عشقی که به پرواز داریم اختصاص میدهیم. همین عشق به لذت و پرواز امن است که ما را تحریک میکند که تمام 365 روز سال را به پرواز، طراحی و ابداع بپردازیم. هر موفقیت ما نتیجه ی عشقیست که ما به این ورزش و خلبانانی که در عشق ما به پاراگلایدر سهیمند. گرچه ما موفق شدیم بهترین پاراگلایدر را در جهان بسازیم اما موفقیت اصلی ما شادی خلبانان است و بس.

هرکس که اوزون را میشناسد میداند که ما 110% از انرژیمان را متوجه ساخت بال های امن و لذتبخش برای کلیه ی خلبانان با هر میزان توانایی میکنیم. ما سابقه ی چندانی در ساخت بال های مسابقات open class نداریم و همیشه درگیر ساخت بال های serial class بوده ایم. کنسل شدن اتحادیه ی مسابقات serial class خلبانان ما را وارد open class کرد. ما هم میخواستیم همچنان قادر باشیم بال های اوزون را در اختیار خلبانانمان قرار دهیم. و همین شد که در سال 2006 پروژه ی Mantra R را شروع کردیم. هدف این پروژه آزمايش حدود True PERFORMANCE بود که در مسابقات جهانی با آن مواجه میشویم.

وقتی که لوک آرمانت به تیم تست و طراحی اوزون ملحق شد، پروژه ی تحقیقاتی مانترا یک قدم جلو افتاد. ايده هاي لوك هميشه سودمند بوده و هست. در سال 2008 پرو‍‍ژه ي HPP حد بالاي performance بال را آزمايش كرد. دوست داشتيم بدانيم چه ميشد اگر يك بال اصولا فقط يك معيار داشت: برتري سرعت و glide. بال BBHPP با داشتن aspect ratio بالاي 10:1 كارامد ترين پاراگلايدريست كه تا به حال ديده شده. اما در شرايط حقيقي و در هواي اكتيو قابل استفاده نبود. هنگام اين آزمايش "of a thermal" آرزوي ما فقط اين بود كه پاي خلبانان آزمايش سالم به زمين برسد. اين اتفاق هم افتاد و بعد از آن تحقيقات ما براي ساخت HPP قابل استفاده شروع شد.

يكي از اصول ساخت BBHPP لاين درگ بسيار پايين است. براي دستيابي به اين هدف، بايد طراحي سه لاينه را بدون اينكه راحتي و كنترل (handling and comfort) از بين برود، دو لاينه ميكرديم. تدبيري كه لوك در طراحي داخلي كرد مورد آزمايش قرار گرفت و اصلاح شد و نهايتا ما به بالي دست يافتيم كه نه تنها به طور غير قابل باوري كارامد بود بلكه با خلبان دوست بود.

در BBHPP‌قطعه كربن فوق سبك و قوق نازك، با افزايش ژايداري در شرايط واقعي، به نگه داري positive chord-wise tension ، و حفظ شكل پروفايل در هنگام شتاب كمك ميكند . مقدار اين كربن در تمام بال فقط 150 گرم است. اين قطه كربن هاي كوچك هنگام ساخت در بال كار گذاري ميشوند. و پهن كردن و جمع كردن بال را آسان ميكنند. اين ساختار سه اثر مهم دارد:

۱. لاین درگ بسیار پایین که با Speed and glide performance برابر است.

۲. ساپورتی که به پروفایل میرساند سبب بالا رفتن پایداری در سرعت بالا میشود.

۳. با دادن control input به رایزرهای B زاویه ی حمله همزمان تغییر میکند و کارایی را در هوای اکتیو بالا میبرد.

بعد از درگیری با R & D فرزند HPP در سپتامبر ۲۰۰۸ متولد شد. تلفیق ایده ی لوک برای سازه های درونی و پروفایل داشت با دانش طراحی دیو، نهایتا تیم طراحی را به مرحله آزمایش بالی رساند که احتمالا هیجان انگیز ترین بالیست که برای مسابقات open class طراحی شده. آزمایش اولیه نشان داد که این بال نه تنها کارایی بالا دارد بلکه با داشتن agility (چابکی) بالا و احساس راحتی که در شرایط ترمال به خلبان میدهد، دارای True performance نیز میباشد. لوک ذهنش را برای کار روی پرواز های XC آزاد گذاشت. تیم طراحی، بال را، با impressive triangle در باد شدید، در زمستان و ترمال های شدید بهاری آلپ جنوبی آزمایش کرد.

درطول طراحی و توسعه ی این بال فضای دفتر اوزون را هیجان فرا گرفته بود. میدانستیم که اتفاق بزرگی قرار است بیفتد. نگه داشتن راز BBHPP کار ساده ای نبود. به پرواز درآوردن این بال بی نهایت لذتبخش بود. فکرش را بکنید! روی یک دره، باد عمودی، با سرعت هوای ۷۰کیلومتر بر ساعت و glide performance بالاتر از کایت!

بالاخره ديو با BBHPP مسافت 333 كيلومتر را از سايت پروازي نزديك دفتر اوزون تا سيون پرواز كرد. خود اين پرواز ركورد جديدي در پرواز هاي آلپ در فرانسه و در تمام دنيا بود. تكميل پرواز BBHPP پروازي رويايي و جادويي در پرواز هاي XC glider بود.

لوك و ديو تنها با جچند پرواز XC باور نكردني در كوه هاي جنوب كشور خودشان برنده ي 2009 XC League فرانسه شدند. اما ما پيش از اين موفقيت ميدانستيم كه BBHPP خارق العاده است. آزمايش هاي انجام شده روي اين بال نشان داد كه BBHPP نه تنها شبيه هيچ بال ديگري نيست بلكه پرواز بسيار لذتبخشي دارد. تنها روياي تحقق نيافته اين بود كه توانايي هاي BBHPP را به تمام دنيا نشان دهيم.

زمان برگزاري سوژر فانال در ايتاليا عالي بود. با وجود چارلز و راس در تيم ما بهترين خلبانان را داشتيم. دوم سپتامبر هر يك از دو خلبالن ما درحالي كه BBHPP در دستاهايشان برق ميزد راهي سوپر فاينال شدند. پس از اوليت task مسابقه بزرگترين خلبانان دنيا از BBHPP حرف ميزدند. In recent history there has never been a wing that not only pulled away from the lead gaggle with a higher top speed, but did it while gaining altitude on the rest of the wings

چارلز و راس تجربه ي چند ساله ي خود در مسابقات و تواناييشان در شرايط سخت را به قدرت بال اضافه كردند و برنده شدند نتيجه اين شد كه چارلز و راس نه تنها در سوپر فاينال بلكه در تمام دوره ي PWC 2009 مقام اول و دوم را كسب كردند.

اميدواريم درجام جهاني 2010 محصولات تكنولوژيكي بيشتري از همه ي توليد كنندگان ببينيم. استپ هاي بزرگ (برداشتن قدم هاي بزرگ) چه با كربن و چه بدون كربن امكانپذير است. ما از اين رقابت استقبال ميكنيم. در حال حاضر مشغول كار بر روي پروژه ي نسل بعدي بال هايمان هستيم كه از هم اكنون نتايج اميدوار كننده تري نسبت به قبل نشان ميدهد. اميد واريم در دورهخ هاي بعدي مرز مسابقات OPEN CLASS همچنان آزاد باشد. و پرواز پاراگلايدر همچنان با روش امن و معتبر به پيشروت خود ادامه دهد. اميدواريم اوزون در مسابقات open class بعد نه تنها از پرواز بهتر بلكه از level بالاتري از passive safety برخوردار شود.

به هر حال اوزون از BBHPP استفاده ميكند و پروژه ي مانترا از تصميمات سازمان هاي PMA, PWC, FAI, ويا CIVL نميگيرد. پروژه ي اجرايي ما به عنوان پروژه ي افزايش كارايي بال هايمان باقي ميماند. اين پروژه مختص مسابقه نيست در حال حاظر در حال حاضر مشغول طراحي concept wings in the 1-2 / B class هستيم كه بسياري از خصوصيات خارق العاده ي BBHPP را دارد. درس هايي كه از ساخت و طراحي BBHPP فرا گرفتيم همواره مارا در ساخت بال هاي سريال كلاس همراهي ميكند.

وظيفه ي ما اين است كه به لب هاي خلبانان متعهد و خلباناني كه در آينده با ما پرواز خواهند كرد لبخند بياوريم. گرچه دوست داريم شادي را به خلبانان مسابقه مان هم هديه كنيم اما فلسفه ي كار ما همواره اين است كه براي هر خلبان با هر توانايي بالي طراحي كنيم كه كارايي اش با خصوصياتش مطابقت داشته باشد. مطمئن باشيد اگر يك بال دولاينه در intermediate class قابل استفاده شود لذت و امنيت پرواز با اين بال در هر لحظه با ساير بال هاي اين رده برابر خواهد بود.

جا دارد از چارلز و راس براي به پرواز درآوردن BBHPP ، از ديو و لوك براي اينكه با جان و دل كليه ي طراحي هاي مارا انجام ميدهند تشكر كنيم. اين كار براي ما از يك كار تمام وقت هم بيشتر است. اين كار زندگي و عشق ماست. و نهايتا از شما تشكر ميكنيم كه با اوزون پرواز ميكنيد و دهخ سال است كه مارا در اين پرواز هاي شگفت انگيز ياري ميكنيد

به سلامتی همه ی اعضای تیم

تماس و پشتیبانی

مدیریت آموزشگاه
09121908518

  تماس

عضویت در خبرنامه

از فروشهای ویژه و تخفیفات در ایمیل خود مطلع شوید

سیروس را دنبال کنید:

با ما همراه باشید

 

ما در هر لحظه آماده دریافت نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده شما عزیزان می باشیم.

  ارسال پیام

 

Nikafzar